Reklama
KOMBIT-kasy
KULTURAZ ŻYCIA MIASTA

NOWE OBLICZE MDK W RADOMSKU

Miejski Dom Kultury w Radomsku przeszedł kolejną modernizację. Tym razem nowoczesny wygląd zyskał hol. Pojawiła się nowa szatnia, kasa, oświetlenie. W niedługim czasie odnowiony sufit ozdobiony zostanie freskami.

Dzięki remontowi hol MDK stał się bardziej funkcjonalny, przez co bezpieczniejszy. – Najważniejsza w tym całym przedsięwzięciu była dla nas przebudowa kasy. Ta poprzednia nie była bezpiecznym pomieszczeniem, ograniczała komunikację z klientem. Obecnie mamy  dwa stanowiska, więc i kolejki będą krótsze. Jedno ze stanowisk przystosowane jest dla klientów z niepełnosprawnościami. Szatnia również jest zupełnie nowa. Powstało także nowe stanowisko do monitorowania domu kultury, nowa serwerownia i całe okablowanie strukturalne. Przebudowując hol musieliśmy przebudować wszystkie instalacje – tłumaczy dyrektor MDK, Elżbieta Kwiatkowska.

Wykonawcą inwestycji, na którą MDK pozyskał fundusze z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz którą wsparło Miasto Radomsko była radomszczańska firma Inkomet.  – Po przebudowie w holu jest dużo miejsca, a co najważniejsze jest bezpieczniej. Myślę, że remont dostrzegą, że tak się wyrażę, bywalcy MDK –  zauważa mówi Jan Skubisz, właściciel firmy Inkomet.  – Korzystając z okazji muszę zwrócić uwagę na bardzo istotną sprawę. Remont, owszem był potrzebny, jednak gdyby nie fantastyczna oferta MDK placówka byłaby tylko ładna. Obecna dyrekcja MDK zadbała o wszystko, czyli o bezpieczeństwo, funkcjonalność i repertuar – dodaje J. Skubisz.

Co ważne prace remontowe nie przeszkadzały w codziennej pracy placówki. Przez 7 dni w tygodniu i bez mała 24 godziny na dobę tętniła życiem.

Autorką koncepcji przebudowy holu w MDK jest Katarzyna Ciupa. Całość przebudowy dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w wysokości 278 000 zł. W 2018 r. Miasto Radomsko przyznało dotację celową na ten cel w kwocie 171 800 zł, a w 2019 r. 153 000 zł.

To drugi etap realizowanego przez MDK w 2018 r. i w 2019 r.  zadania  „Nowe światło na kulturę” w ramach Programu „Infrastruktura domów kultury”. Wcześniej doposażono salę widowiskową w oświetlenie sceniczne, ewakuacyjne, przeszkodowe i nagłośnienie. Zamontowano nowe centrale wentylacyjne.  Częściowo wymieniono również okotarowanie sceny.

 

Tagi
Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
WIDOK