NOWE OBLICZE MDK W RADOMSKU

Miejski Dom Kultury w Radomsku przeszedł kolejną modernizację. Tym razem nowoczesny wygląd zyskał hol. Pojawiła się nowa szatnia, kasa, oświetlenie. W niedługim czasie odnowiony sufit ozdobiony zostanie freskami.

Dzięki remontowi hol MDK stał się bardziej funkcjonalny, przez co bezpieczniejszy. – Najważniejsza w tym całym przedsięwzięciu była dla nas przebudowa kasy. Ta poprzednia nie była bezpiecznym pomieszczeniem, ograniczała komunikację z klientem. Obecnie mamy  dwa stanowiska, więc i kolejki będą krótsze. Jedno ze stanowisk przystosowane jest dla klientów z niepełnosprawnościami. Szatnia również jest zupełnie nowa. Powstało także nowe stanowisko do monitorowania domu kultury, nowa serwerownia i całe okablowanie strukturalne. Przebudowując hol musieliśmy przebudować wszystkie instalacje – tłumaczy dyrektor MDK, Elżbieta Kwiatkowska.

Wykonawcą inwestycji, na którą MDK pozyskał fundusze z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz którą wsparło Miasto Radomsko była radomszczańska firma Inkomet.  – Po przebudowie w holu jest dużo miejsca, a co najważniejsze jest bezpieczniej. Myślę, że remont dostrzegą, że tak się wyrażę, bywalcy MDK –  zauważa mówi Jan Skubisz, właściciel firmy Inkomet.  – Korzystając z okazji muszę zwrócić uwagę na bardzo istotną sprawę. Remont, owszem był potrzebny, jednak gdyby nie fantastyczna oferta MDK placówka byłaby tylko ładna. Obecna dyrekcja MDK zadbała o wszystko, czyli o bezpieczeństwo, funkcjonalność i repertuar – dodaje J. Skubisz.

Co ważne prace remontowe nie przeszkadzały w codziennej pracy placówki. Przez 7 dni w tygodniu i bez mała 24 godziny na dobę tętniła życiem.

Autorką koncepcji przebudowy holu w MDK jest Katarzyna Ciupa. Całość przebudowy dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w wysokości 278 000 zł. W 2018 r. Miasto Radomsko przyznało dotację celową na ten cel w kwocie 171 800 zł, a w 2019 r. 153 000 zł.

To drugi etap realizowanego przez MDK w 2018 r. i w 2019 r.  zadania  „Nowe światło na kulturę” w ramach Programu „Infrastruktura domów kultury”. Wcześniej doposażono salę widowiskową w oświetlenie sceniczne, ewakuacyjne, przeszkodowe i nagłośnienie. Zamontowano nowe centrale wentylacyjne.  Częściowo wymieniono również okotarowanie sceny.

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW