NOWE OZNAKOWANIE PARKINGÓW DLA POJAZDÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Reklama

Na terenie miasta trwają prace związane z wykonaniem nowego oznakowania poziomego miejsc postojowych dla pojazdów osób niepełnosprawnych, wraz z oznakowaniem poziomym dróg gminnych.

Nowe oznakowanie tj. nawierzchnia pełna w kolorystyce niebieskiej, koperta P-20 i oznakowanie P-24 jest zgodne z  Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 3 lipca 2015 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach.

– Z uwagi na racjonalne wykorzystanie środków przeznaczonych na bieżące utrzymanie oznakowania poziomego na drogach gminnych, malowanie miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych kolorem niebieskim zostało ujęte wraz z pozostałym oznakowaniem poziomym dróg gminnych – wyjaśnia Karolina Turowska z UM w Radomsku.

Wykonawca robót w pierwszej kolejności w ramach otrzymanego zlecenia przystąpił do wykonania oznakowania stanowisk dla pojazdów osób niepełnosprawnych i przejść dla pieszych, w dalszej kolejności będzie uzupełniał linie segregacyjne, krawędziowe oraz strzałki kierunkowe.

Prace potrwają do końca sierpnia.

(info: UM w Radomsku)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD