Chwila oddechu

Nowe przenośne urządzenia USG od WOŚP dla szpitala w Radomsku

Polonaisse

Dwa przenośne urządzenia USG trafiły do Specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego Szpitala Powiatowego w Radomsku.

4 maja Zespoły Ratownictwa Medycznego otrzymały od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, za pośrednictwem firmy Phillips nowoczesne i bardzo przydatne urządzenia. Są nim przenośne aparaty USG z głowicami. Wszystko to dzięki Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Urządzenia dotarły już do naszej placówki, a po przeprowadzeniu szkoleń z ich obsługi i wykonywaniu badania w protokole FAST, staną się integralną częścią wyposażenia naszych ambulansów typu „S”. Serdecznie dziękujemy Fundacji WOŚP za wspaniałą inicjatywę i wsparcie ZRM w tak nowoczesny sprzęt medyczny – mówi Przemysław Drozdek, kierownik kancelarii szpitala w Radomsku.

Wykorzystanie mobilnych aparatów ultrasonograficznych może znacząco ułatwić diagnostykę pozwalając na potwierdzenie lub wykluczenie z dużą dokładnością takich patologii jak: wolny płyn w jamie brzusznej, odma lub płyn w jamach opłucnych, tamponada osierdzia czy hipowolemia.

Badanie USG umożliwi szybkie wykrycie odwracalnych przyczyn zatrzymania krążenia w tym odmy opłucnowej czy tamponady osierdzia. U pacjentów po urazie pomoże w stwierdzeniu czy nie doszło do krwawienia z narządów wewnętrznych.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD