Nowe wielofunkcyjne boisko przy I LO w Radomsku

Reklama

Młodzież ucząca się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Feliksa Fabianiego w Radomsku już może ćwiczyć na nowoczesnym wielofunkcyjnym boisku.

Boisko z nawierzchnią natryskową powstało na miejscu starego pokrytego mączką ceglaną kortu tenisowego. Odwodnienie terenu wykonało Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku. Koszt jego budowy wyniósł 165 tys. zł, z czego 95 tys. zł zostało pozyskanych z Urzędu Marszałkowskiego w ramach programu „Infrastruktura sportowa Plus”, wkład własny powiatu radomszczańskiego – 30 tys. zł oraz środki pozyskane z gminy Kleszczów 40 tys. zł.

Na nowym obiekcie można uprawiać m.in.: siatkówkę, koszykówkę, tenis ziemny i badminton.

Dzięki wsparciu finansowym Rady Rodziców (5 tys. zł) zostało odnowione również ogrodzenie boiska. W przyszłości planowane jest oświetlenie terenu, co pozwoli wydłużyć czas funkcjonowania obiektu, zwłaszcza w okresie jesiennym.

W imieniu Zarządu Powiatu Radomszczańskiego gratuluję pomyślnego i szybkiego zakończenia budowy tak bardzo potrzebnego obiektu. Gratuluję, tym bardziej że wiem, ile starań poczyniliście, aby zyskać fundusze potrzebne do wykonania tej inwestycji. Jestem przekonany, że już od dziś to boisko będzie tętnić życiem, a uczniowie w komfortowych warunkach będą mogli rozwijać swoje sportowe pasje – mówił podczas uroczystego otwarcia obiektu członek zarządu powiatu Fabian Zagórowicz.

Autorkami i koordynatorkami projektu są: Katarzyna Alama-Gębicz (wicedyrektor I LO i nauczycielka chemii) oraz Beata Zając-Turlejska (nauczycielka fizyki i matematyki).

Po symbolicznym przecięciu wstęgi, obiekt został poświęcony przez ks. Piotra Hernogę, proboszcza parafii św. Marii Magdaleny. A dyrektor I LO Renata Kosela podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do powstania nowoczesnego boiska. W uroczystym otwarciu boiska uczestniczył również prezydent Jarosław Ferenc, który życzył młodzieży sukcesów sportowych.

 

CZYTAJ TEŻ: I Liceum Ogólnokształcące w Radomsku zostanie doposażone w nowy sprzęt komputerowy

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD