Nowe wsparcie dla osób niepełnosprawnych

Reklama

Sprawy związane z rehabilitacją zawodową i społeczną były głównym tematem obrad Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, która zebrała się w piątek, 5 marca w Starostwie Powiatowym w Radomsku.

Członkowie Rady analizowali sprawozdania z wykorzystania środków PFRON na rehabilitację społeczną i zawodową w 2020 r. Zapoznali się także z informacją na temat realizacji ,,Programu wyrównywania różnic między regionami III” w 2021 r. oraz na temat realizacji pilotażowego programu ,,Rehabilitacja 25 plus” na rok szkolny 2020/21

Rada pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały Rady Powiatu dotyczący określenia rodzajów zadań i podziału środków finansowych z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, realizowanych przez powiat w 2021 ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Kwota przyznanych środków wynosi 2 228 263 zł (w tym 867 840 zł na finansowanie działania warsztatów terapii zajęciowej).

Uchwała w marcu trafi pod obrady Rady Powiatu. Przekazana w tym roku z PFRON kwota dofinansowania – o ile taka będzie decyzja Rady Powiatu – pozwoli po raz pierwszy od około dziesięciu lat zabezpieczyć pieniądze na dopłaty do turnusów rehabilitacyjnych dla dorosłych.

Czytaj też: GIS wycofał dwie partie mięsa ze sprzedaży. Salmonella w mięsie drobiowym z Lidla i Biedronki

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD