.NOWOCZESNA UCZCIŁA URODZINY KONSTYTUCJI RP

Reklama

Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej została uchwalona 2 kwietnia 1997 roku przez Zgromadzenie Narodowe.  19 lat po tym jakże ważnym dla Polaków wydarzeniu członkowie i sympatycy .Nowoczesnej upamiętnili je.

Radomszczańscy członkowie i sympatycy .Nowoczesnej wystartowali z akcją w samo południe. Zanim przystąpili do rozdawania Konstytucji RP przygodnie napotkanym na ulicach Radomska osobom odczytana została jej preambuła. Uczynił to Kamil Bugdal, wiceprzewodniczący radomszczańskich struktur partii Ryszarda Petru. – Każdy w swoim domu ma jakiś zbiór zasad, których przestrzega. Konstytucja również jest takim zbiorem zasad, który w domu, jakim jest dla każdego Polaka nasza Ojczyzna powinien być przestrzegany – zauważa Kamil Bugdal, przypominając jednocześnie, iż po uchwaleniu w 1997 roku Konstytucji każdy z obywateli otrzymał ją do domu. –  Zdając sobie sprawę z tego, że dokument ten mógł się wielu z nas gdzieś zapodziać władze .Nowoczesnej doszły do wniosku, iż warto ją powtórzyć. Stąd też dziś na terenie całego naszego kraju działacze i sympatycy .Nowoczesnej wręczają rodakom Konstytucję Rzeczpospolitej Polskiej.

Bugdal zapytany czy dzisiejsza akcja ma coś wspólnego z tym co wokół Konstytucji od pewnego czasu dzieje się w naszym kraju stwierdził: – Pozostańmy przy urodzinach Konstytucji. Jako radomszczański oddział .Nowoczesnej chcemy działać na rzecz radomszczan dlatego wpisaliśmy się w ogólnopolskie rozdawanie Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej – stwierdził.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD