NOWY BASEN ODDALA SIĘ…

Reklama

Radomszczanie bez wątpienia czekają na nowy basen. Czy się doczekają? Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie to nie nastąpi. Powodem jest zaporowa, jak na budżet naszego miasta cena (45 mln złotych), zaproponowana przez firmy, które zgłosiły się do przetargu ogłoszonego przez urząd miasta.

Na zdjęciu: wizualizacja nowego basenu

Radomszczański magistrat przetarg na budowę nowego basenu wraz z zapleczem rekreacyjnym przy ul. św. Jadwigi Królowej ogłosił 10 maja tego roku. Jeszcze w ubiegłym tygodniu prezydent Jarosław Ferenc o jego wyniki był spokojny. – Oferty spływają. Mam nadzieję, że zmieścimy się w cenie – mówił.

We wtorek 26 czerwca nadzieja okazała się płonną. Tego dnia w magistracie dokonano otwarcia złożonych ofert.  Wpłynęły dwie. Obie firmy zainteresowane budową nowego basenu inwestycję oszacowały na blisko 45 mln złotych. To o 20 mln złotych więcej aniżeli na tę inwestycję zamierza przeznaczyć Urząd Miasta.

Póki co na budowę nowoczesnego kompleksu radomszczański magistrat dysponuje kwotą 7 362 699,99 zł. Pieniądze te pochodzą z dotacji otrzymanej z Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi.  Reszta jest w zasadzie wirtualna…  A zauważyć trzeba, że budowa nowego basenu wraz z całym zapleczem to priorytet urzędującego prezydenta, o czym zresztą mówił też w swojej kampanii wyborczej.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD