Z ŻYCIA MIASTAZ ŻYCIA MIASTA I POWIATU

SLD KONTRA SKRAJNA PRAWICA

Środowisko radomszczańskiej lewicy zostało zaproszone do udziału w warsztatach pn. „Przeciwdziałanie strategiom skrajnej i populistycznej prawicy na poziomie lokalnym”. Wydarzenie odbędzie się 1 lipca w Lille we Francji.  – Wydaje się, że rasizm jest daleki Radomsku. Niestety, tak nie jest.  W Radomsku są rasiści, tylko na potrzeby wyborów i innych wydarzeń przemieniają się w owieczki. O tym należy głośno mówić –  zauważa lider radomszczańskiej lewicy, Arkadiusz Ciach.

Jak podczas dzisiejszej konferencji prasowej wyjaśnił Arkadiusz Ciach warsztaty w Lille jest to przedsięwzięcie organizowane przez Europejską Sieć na Rzecz Rozwoju i Myślenia Alternatywnego i Dialogu Społecznego – Przemienić Europę.  – Ze względów rodzinnych nie mogę niestety uczestniczyć w tym wydarzeniu. Zastąpi mnie tam radny z Opoczna, Marcin Jędrasik – zauważył A. Ciach.

Podczas warsztatów zostanie szczegółowo przedstawione kalendarium wydarzeń jakie na tle rasistowskim miały miejsce na terenie naszego miasta.  –  Wymienię tylko sierpień 2013 roku, kiedy to na parkanie Cmentarza Żydowskiego pojawił się napis „JUDE RAUS”. Nie tylko w tym samym roku, ale i miesiącu działacze ONR uczestniczyli w Dniu Wojska Polskiego zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Radomsku. Nie tak dawno, bo w listopadzie 2017 roku w naszym mieście ONR zorganizował marsz przeciwko Ukraińcom. W maju tego roku ujawniono natomiast na jednym z portali wpis poniżający grupę ludności ze względu na przynależność narodową oraz nawołujący do nienawiści na tle różnic narodowościowych – wylicza A. Ciach.

W dzisiejszej konferencji uczestniczyła też Agnieszka Wiktorowicz, przewodnicząca Rady Powiatowej SLD w Opocznie, która zauważyła, że problem populistycznej prawicy dotyczy też Opoczna. – W naszym mieście również dewastowane są żydowskie tablice, w miejscach użyteczności publicznej pojawiają się faszystowskie znaki. Próbujemy wspólnie połączyć siły, aby przeciwdziałać takim postawom – zauważa. – Nie można dzielić ludzi, nie można dzielić narodów. Jesteśmy jednością, żaden rasizm nie powinien mieć miejsca – dodaje.

Pokaż więcej
Jubiler Ako

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Pierwsze co w Polsce należy zrobić to zdelegalizować wszelkie partie i stowarzyszenia postbolszewickie, postkomunistyczne bo one są największym problemem i zmorą naszego kraju, a nie jacyś tam marginalni nastoletni „naziści”. mamy klasyczne krzyczenie przez złodzieja -łapaj złodzieja!- Warto zwrócić uwagę, że dla nich każdy nie lewak i nie komunista to automatycznie „faszysta”. Więc ty, ty i ty drogi czytelniku jesteś przez takich ludzi obrażany i opluwany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Close
Close