MEBIN

Nowy oddział urologiczny w Radomsku

Jubiler Ako

Szpital Powiatowy w Radomsku od 1 lipca będzie prowadził oddział urologiczny. Łódzki NFZ właśnie rozstrzygnął konkurs na ten zakres leczenia. Dzięki nowemu oddziałowi pacjenci z powiatu radomszczańskiego będą mieli lepszy dostęp do specjalistycznego leczenia.


Umowa zostanie podpisana na okres 1 lipca 2021 do 30 czerwca 2026 r. Na 10-łóżkowym oddziale urologicznym będzie realizowany także pakiet onkologiczny, którego najważniejszym założeniem jest szybka i kompleksowa opieka nad pacjentem chorym na raka. Pakiet zapewnia nielimitowaną finansowo przez NFZ terapię chorych na raka pod warunkiem dotrzymywania terminów leczenia i diagnostyki – tłumaczy Anna Leder, rzecznik prasowy ŁOW NFZ.

Na oddziale będzie można leczyć nowotwory złośliwe nerek, pęcherza czy gruczołu krokowego, a także inne schorzenia urologiczne. Rak prostaty to jedna z najczęściej diagnozowanych chorób nowotworowych wśród mężczyzn. Wartość umowy z ŁOW NFZ w II półroczu 2021 r. to 700 tys. zł oraz nielimitowany pakiet onkologiczny.


Czytaj też: 3 zakażenia koronawirusem w powiecie radomszczańskim

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW