MEBIN

W Radomsku powołano spółkę SIM Łódzkie

Jubiler Ako

W Radomsku powołano spółkę SIM Łódzkie. To przełomowe wydarzenie w rozwoju mieszkalnictwa na terenie województwa łódzkiego. W uroczystym zawiązaniu spółki wziął udział minister rozwoju pracy i technologii Jarosław Gowin, minister Anna Kornecka, wicewojewoda Krzysztof Ciecióra, prezes KZN Bartłomiej Druziński, włodarze miast, które zawiązały spółę (Radomsko, Skierniewice, Pabianice, Piotrków Trybunalski, Bełchatów, Brzeziny, Sieradz).

Radomsko tworząc „SIM Łódzkie” dołączyło do 124 gmin, które otrzymały wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. W całej Polsce powstało już 6 SIM-ów. W ramach zawiązanej spółki w województwie powstanie 650 mieszkań. W Radomsku mają powstać dwa budynki wielorodzinne przy ul. Starowiejskiej, łącznie około 80-90 tanich mieszkań na wynajem.

SIM to spółka realizująca budownictwo społeczne. Jej zadaniem jest budowanie mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu z możliwością dojścia do własności. To mieszkania dla osób, których nie stać na kupno mieszkania na rynku deweloperskim, ale posiadają tzw. „zdolność czynszową”. O kryteriach, jakie trzeba spełnić, żeby otrzymać mieszkanie, zdecyduje rada miejska.

Dziś ogłaszamy powstanie SIM Łódzkie. Na terenach powierzchni 10,5 ha wybudujemy 650 mieszkań. W Polsce bardzo potrzebujemy mieszkań o dobrym standardzie dla osób o umiarkowanych dochodach. Dzięki temu mniejsze miasta będą mogły przyciągać a nie tracić mieszkańców – mówił dzisiaj Jarosław Gowin.


Czytaj też: Święto patronki Radomska

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW