Select

Nowy park na Gliniankach nabiera kształtów. Ukończono I etap budowy

Polonaisse

W połowie czerwca został odebrany I etap zagospodarowania terenu Glinianek. Widać już pierwsze elementy nowego parku, który dzięki swojej wielofunkcyjności przyciągnie mieszkańców w każdym wieku.

W pierwszym etapie wykonana została niwelacja, w tym uprzątnięcie i ukształtowanie terenu. Zbiornik wodny wraz z deptakiem otoczony jest licznymi drzewami, tworząc uroczy brzozowy zagajnik. Mimo tak dużego zakresu prac niwelacyjnych w otoczeniu pozostała spora ilość drzew, które w upalne dni zapewnią cień spacerowiczom.

Prace nad I etapem trwały od września, a zakończenie prac nastąpiło w czerwcu tego roku. Obecnie trwa etap II zadania, który polega na wykonaniu szczegółowego projektu atrakcji, które znajdą się w parku. A będą to m.in.:

  • scena typu amfiteatr wraz z widownią plenerową,
  • stalowo-szklana interaktywna kładka z efektem pękającego szkła,
  • ściana 3D do tworzenia grafik,
  • zespół fontann multimedialnych,
  • zielone ściany,
  • boiska,
  • strefa chillout,
  • strefa rekreacji rowerowej.

Prace projektowe potrwają do końca sierpnia br.

Etap III i IV obejmują realizację założeń przyjętych w projekcie. Obecnie prowadzone są przygotowania do procedury przetargowej do III etapu. Zakładany termin zakończenia inwestycji to koniec przyszłego roku.

Po zrealizowaniu wszystkich etapów zadania Glinianki zmienią się nie do poznania. Niegdyś zdegradowany teren zyska nowe funkcje. Powstanie nowoczesne i przyjazne miejsce, w którym będzie można odpocząć, pospacerować czy uprawiać sport. Całości dopełni różnorodna roślinność, drzewa, krzewy, pnącza i kwiaty.

Czytaj też: Pokonają 600 km rowerami, dla chorej koleżanki

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD