Nowy pies policyjny w szeregach radomszczańskiej komendy

Reklama

Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta Radomska przekazały środki finansowe na zakup nowego psa służbowego – owczarka belgijskiego, który służbę będzie pełnił w Komendzie Powiatowej Policji w Radomsku. Jego opiekunem został aspirant Arkadiusz Olczyk, który jest przewodnikiem psa służbowego.

Policjant i jego 15-miesięczny partner patrolowy są w trakcie specjalnego szkolenia trwającego pół roku. Część zajęć odbywa się pod okiem instruktora z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Po ukończeniu kursu do zadań psa służbowego należeć będzie m.in. patrolowanie ulic, udział w interwencjach i zabezpieczaniu imprez masowych, zatrzymywanie przestępców, poszukiwanie osób zaginionych, jak również udział w spotkaniach policjantów z dziećmi i młodzieżą. Od przewodnika i jego psa wymagane jest częste pozostawanie w gotowości z uwagi na możliwe wezwanie ich do działań o każdej porze dnia i nocy. Od psa policyjnego wymaga się m.in. posłuszeństwa czy umiejętności tropienia śladów.
Po zdaniu wszystkich egzaminów pies pozostaje w pełni pod opieką policjanta, który wykonuje zabiegi pielęgnacyjne, karmi go, dba o jego kondycję i o zdrowie oraz o przygotowanie do codziennej służby.
Aspirant Arkadiusz Olczyk prywatnie jest pasjonatem psów, sam ma owczarka niemieckiego. Zakupiony owczarek belgijski jest jego drugim psem służbowym w Policji. Poprzednim był owczarek niemiecki, który w tutejszej komendzie służył przez 8 lat.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD