O ARTETERAPII W SOSW W RADOMSKU

Reklama

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Radomsku już po raz piąty zorganizował konferencję, poświęconą kształceniu specjalnemu. Tym razem postawiono na arteterapię w nauce i praktyce.

– Obecnie nie ma placówki oświatowej, w której nie uczyłyby się dzieci niepełnosprawne. Dlatego też dzielenie się swoimi umiejętnościami, wymiana doświadczeń i spostrzeżeń jest tak bardzo ważna – zauważa wicedyrektor SOSW w Radomsku Beata Michałek.

Mając to na uwadze organizatorzy wydarzenia zaprosili do udziału w nim nauczycieli radomszczańskich szkół i przedszkoli oraz przedstawicieli organizacji na co dzień pracujących z dziećmi niepełnosprawnymi. Wykład inauguracyjny pt. „Arteterapia w nauce i praktyce” wygłosiła dr Marzena Bogus z Akademii Jana Długosza w Częstochowie.

W dalszej części wydarzenia, podczas panelu dyskusyjnego mówiono o biblioterapii, jako działaniu wspierającym proces edukacji i wychowania dzieci, muzykoterapii i choreoterapii, jako formie terapii i wspomagania rozwoju oraz muzykoterapii w terapii dzieci z głęboką niepełnosprawnością intelektualną.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD