O DOPALACZACH Z PEDAGOGAMI

Reklama

„Szkoła wobec uzależnienia młodzieży od dopalaczy” – takie hasło towarzyszy trwającej w urzędzie miasta konferencji prasowej.

Konferencja skierowana jest dla  pracowników oświaty, punktów konsultacyjnych, policji, psychologów, pedagogów, osób pracujących w jednostkach organizacyjnych, wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej oraz wychowawców ze świetlic środowiskowych.

– Konferencja  ma za zadanie przedstawić zasady funkcjonowania „rynku” dopalaczowego w Polsce. Ukazać specyfikę marketingową branży dopalaczowej, wpływającą na zachęcenie młodych osób do przyjmowania środków psychoaktywnych. W trakcie zajęć zostanie również zwrócona uwaga na dostępność oraz sposób dystrybucji i sprzedaży środków zastępczych zwanych „dopalaczami” wśród młodych osób – wyjaśnia Bogdan Szymczyk, z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomsku.

Spotkanie prowadzi  Katarzyna Kudyba, pedagog profilaktyk, wychowawca z doświadczeniem zawodowym jako trener w obszarze profilaktyki uzależnień i przeciwdziałania przemocy. W swojej pracy ma bezpośredni kontakt z osobami po zażyciu dopalaczy jak i ich rodzinami. Posiada kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów, szkoleń, konsultacji w tematyce uzależnień, skierowanych zarówno do osób dorosłych jak i dzieci i młodzieży.

Druga część konferencji odbędzie się 9 maja. – Będą to już typowe warsztaty, które tak jak dzisiejsze spotkanie poprowadzi Katarzyna Kudyba. Wówczas będziemy wskazywać pedagogom, jak rozmawiać z młodzieżą i rodzicami – mówi Bogdan Szymczyk.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD