ŚWIŃSKIE ŁBY WITAŁY W RADOMSKU

Reklama

Radomszczańska policja sprawdza, kto umieścił przy tzw. miejskim „witaczu” świńskie łby oraz tablicę z przekreślonym meczetem.

Obraźliwe przedmioty zostały umieszczone przy „witaczu” od strony Bloku Dobryszyce. Jak długo tam się znajdowały? Nie wiadomo.

– Informację o tabliczce z przekreślonym meczetem oraz  rozrzuconych przy niej poćwiartowanych dwóch świńskich łbach otrzymaliśmy w niedzielę (24 kwietnia – dop. red.) rano. Nasi funkcjonariusze od razu zajęli się sprawą – usłyszeliśmy od podinsp. Wojciecha Auguścika z KPP Radomsko. – Sprawa została zakwalifikowana jako przestępstwo. Wspólnie z prokuraturą będziemy podejmować decyzję co do ewentualnego wszczęcia postępowania z artykułu 257 kodeksu karnego – dodaje podinsp. Auguścik.

Wymieniony artykuł mówi: „Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

Tablice zostały zabezpieczone przez policję, a świńskie łby w celu utylizacji zabrali pracownicy wydziału utrzymania czystości urzędu miasta.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD