O REWITALIZACJI Z MIESZKAŃCAMI

Reklama

Radni miejscy z klubu Platforma Dialogu wspierani przez Jakuba Jędrzejczaka rozpoczęli dziś konsultacje społeczne dotyczące planowanego przez władze miasta remontu ulicy Reymonta. Radomszczanie przez najbliższy tydzień będą mieli możliwość zapoznania się z czterema koncepcjami i wypełnienia ankiety, w której za pomocą znaku „X” opowiedzą się za projektem, który przypadł im do gustu.

– Zmiana wizerunku ulicy Reymonta  jest tak istotną sprawą, że nie można o niej mówić tylko w przysłowiowych czterech ścianach. Dlatego postanowiliśmy wyjść z koncepcjami przygotowanymi przez władze naszego miasta do radomszczan – zauważa radna Magdalena Spólnicka. – Miasto należy do jego mieszkańców i to oni powinni postawić przysłowiową kropkę nad „i” w temacie remontu ulicy Reymonta.  Nie wystarczą konsultacje drogą elektroniczną, które zaproponował magistrat, z ludźmi należy rozmawiać.  Wymianą zdań i poglądów – tym podyktowane są nasze tygodniowe spotkania z radomszczanami, podczas których będziemy przedstawiać im cztery koncepcje przebudowy głównej ulicy naszego miasta – dodaje Jakub Jędrzejczak.

Stawiając na obywatelskość Jakub Jędrzejczak wespół z radnymi PD wyprzedził magistrat. Ten też z koncepcjami przebudowy ulicy Reymonta wychodzi do mieszkańców. Uczyni to jednak dopiero w czwartek… – O tym, że prezydent miasta chce w dniach 24 – 28 maja konsultować remont ulicy Reymonta dowiedzieliśmy się dziś za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych. Chcę podkreślić, że my decyzję o tym, iż wyjdziemy do mieszkańców podjęliśmy w miniony piątek. Cieszę się, że nasze działania będą się uzupełniać z tymi, które od czwartku rozpocznie urząd miasta – podkreśla radna Spólnicka.

Oto harmonogram konsultacji radnych Platformy Dialogu

22 maja, godz. 16.00 – 18.00 naprzeciw poczty
23 maja, godz. 16.00 – 18.00 naprzeciw poczty
24 maja, godz. 16.00 – 18.00 teren ERA PARK
25 maja, godz. 16.00 – 18.00 przed budynkiem ZUS
26 maja, godz. 9.00 – 11.00 obok miejskiego targowiska
28 maja, godz. 16.00 – 18.00 teren ERA PARK
29 maja, godz. 16.00 – 18.00 naprzeciw poczty

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD