O ROLNICTWIE I EKOLOGII WIEDZĄ WSZYSTKO

Reklama

Reprezentanci powiatu radomszczańskiego zajęli bardzo wysokie miejsca w finałach Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Ekologii i Ochronie Środowiska, Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy Rolniczej oraz Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym. Starostwo Powiatowe w Radomsku, doceniając osiągnięcia laureatów ufundowało dla nich nagrody.

W wojewódzkiej Olimpiadzie Wiedzy o Ekologii i Ochronie Środowiska prym wiedli byli i obecni uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobryszycach. I tak: I miejsce zajął Kamil Gniatkowski, IX miejsce wywalczył Maciej Olczyk, natomiast XII Dominik Szafarski.

Dobryszycki „rolnik” pokazał się też z dobrej strony podczas XX Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy Rolniczej. Tutaj Kamil Gniatkowski zajął III miejsce, a Dominik Szafarski XIII.

– Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów. Podczas olimpiad musieli wykazać się bardzo szeroką, ponadprogramową wiedzą, dotyczącej m.in. bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie, gospodarki rolnej, zrównoważonego rozwoju zarówno produkcji roślinnej, jak i zwierzęcej – przyznaje dyrektor Wiesław Olejnik.

Reprezentacja powiatu radomszczańskiego bardzo dobrze wypadła też w XXV Wojewódzkiej Olimpiadzie Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym. Na 64 osoby biorące udział w konkursie mieszkanki naszego powiatu zajęły czołowe miejsca.

I miejsce – Karolina Borycka

II miejsce – Aleksandra Manowska-Borycka

IV miejsce – Justyna Krawczyk

VI miejsce – Teresa Steffen

XIII miejsce – Izabela Gołąb-Bogacz

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD