Reklama
KOMBIT-kasy
LOKALNI SPOŁECZNICYZ ŻYCIA MIASTA

OBUDŹ W SOBIE HARCERSKI PŁOMIEŃ, CZYLI OPAL JUŻ W TYM TYGODNIU

 

Już 5 grudnia 2019 r. rozpocznie się w Radomsku 34. edycja Ogólnopolskiego Harcerskiego Festiwalu Artystycznego „OPAL” organizowanego przez Hufiec ZHP Radomsko. Impreza potrwa trzy dni. Tegoroczne przesłanie wydarzenia brzmi: „Obudź w sobie harcerski płomień”.

OPAL to niezapomniana zabawa w najlepszym harcerskim stylu. Podczas trzech grudniowych dni odbywa się aż pięć konkursów: piosenki, fotograficzny, recytatorski, plastyczny i literacki. Wszystko podsumowane dwoma koncertami: zuchowym oraz finałowym.

OPAL powstał 33 lata temu za sprawą hm. Rosławy Szleng. Na początku był to bardzo mały lokalny festiwal, ale rozwinął się tak bardzo, że został przekształcony w ogólnopolski. W tym roku uczestnicy imprezy rozpalą w sobie harcerski ogień oraz wrócą do korzeni skautingu.

– Przesłuchania w konkursie piosenki będą trwały od czwartku 5 grudnia od godziny 17.00, zakończą się w piątek o godzinie 20.30. W czwartek zostaną przesłuchane zespoły z Radomska oraz najmłodsi soliści, w piątek zespoły pozamiejskie, przyjezdne a także soliści.

W sobotę w godz. 11.00-12. 00 rozstrzygnięte zostaną konkursy poboczne, w godzinach 12.00-14.00 odbędzie się Koncert Zuchów, podczas którego zaprezentują się gromady zuchowe – informuje phm. Katarzyna Leszcz, komendant Festiwalu

Punktem kulminacyjnym harcerskiej imprezy będzie koncert finałowy, podczas którego wyłonieni zostaną laureaci w konkursie piosenki. Wydarzenie odbędzie się w godz. 16.00 – 19.30.  – W trakcie Koncertu Finałowego zostanie przyznana nagroda im. druhny Rosi – pomysłodawczyni festiwalu OPAL. Nagroda ta przyznawana jest za „kawałek dobrej, harcerskiej roboty”. W ubiegłym roku nagrodę otrzymała 5 RDH – konkluduje phm. Katarzyna Leszcz.

OPAL to nie tylko konkursy

Chętni uczestnicy festiwalu mogą także rozszerzyć swoją wiedzę w wybranej dziedzinie podczas warsztatów prowadzonych przez specjalistów. Tegoroczne warsztaty odbywać się będą w sobotę, w godzinach 11.00 -14.00 w Miejskim Domu Kultury oraz PSP nr 2 w Radomsku. Uczestnicy mają szansę zapisać się na warsztaty:

– muzyczne (prowadzący Michał Zieleń),

– fotograficzne (prowadząca Dominika Gaik),

– teatralne (prowadząca Joanna Chrząszcz),

– plastyczne (prowadząca Iga Borowiecka-Grzywacz).

Na uczestników festiwalu czeka także koncert Gwiazdy Wieczoru, czyli zespołu Myszy i Ludzie (znanego wcześniej pod nazwą Na Bani). Na koncert obowiązuje wstęp wolny, a odbędzie się on w MDK, w piątek od godziny 20.30.

Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW