Reklama
KOMBIT-kasy

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy. 34-latka miała dwa promile

Carisma 2

W piątek przed godziną 23.00 dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, że w Radomsku na ul. 11-listopada świadek ujawnił nietrzeźwą kierującą.

Na miejscu policjanci zastali 26-letniego radomszczanina, który oświadczył, że jadąc swoim samochodem zauważył, że z przeciwka po jego stronie jedzie samochód osobowy, który zatrzymał się tuż przed jego pojazdem. W pojeździe tym znajdowała się 34-letnia kierująca, której zachowanie wskazywało, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Kierowany przez nią samochód daewoo zatrzymał się na przejściu dla pieszych. Posiadał widoczne uszkodzenia. 26-latek uniemożliwił jej odjechanie z miejsca i zaczekał na przyjazd policjantów. Badanie wykazało, że kierująca miała 2 promile alkoholu w organizmie. Zostało jej zatrzymane prawo jazdy. W trakcie, gdy policjanci wykonywali czynności z kobietą dyżurny otrzymał kolejne zgłoszenie, że jakiś czas wcześniej nieznany kierujący w Radomsku przy ul. Stara Droga spowodował kolizję, uszkadzając dwa inne zaparkowane pojazdy i uciekł z miejsca. Kobieta zaprzeczyła, aby to ona spowodowała kolizję na ul. Stara Droga. Wykonane oględziny, ustalenia i uszkodzenia pojazdów jednoznacznie wskazywały jednak, że 34-latka była sprawcą poprzedniego zdarzenia. Ostatecznie przyznała się do winy – mówi Wojciech Auguścik z KPP w Radomsku.

Kobieta odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji oraz kilka innych wykroczeń w ruchu drogowym. Grozi jej kara grzywny, pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami.

fot.KPP Radomsko

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW