Reklama
KOMBIT-kasy

„Ocalić od zapomnienia” dzięki RUTW „Wiem więcej”

Radomszczański Uniwersytet Trzeciego Wieku „Wiem więcej” i Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku zapraszają na uroczystą inaugurację roku akademickiego 2020/2021 oraz wernisaż wystawy fotografii poświęconej zakładom Metalurgia „Ocalić od zapomnienia”.

Uroczystości rozpoczną się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku 1 października o godz. 11.00 – (wejście tylko z zaproszeniami). Podczas inauguracji roku akademickiego 2020/2021 odbędzie się również wernisaż wystawy fotografii poświęconej zakładom Metalurgia „Ocalić od zapomnienia”.

„Ocalić od zapomnienia” to projekt, który powstał dzięki współpracy RUTW „Wiem więcej” z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę” w ramach VII edycji projektu „UTW dla społeczności”. Radomszczański Uniwersytet był jednym z 10 UTW z całej Polski, które zostały zakwalifikowane do tego projektu.

Wystawa fotograficzna to zwieńczenie działań dokumentujących przemysłową historię Radomska na podstawie jednego z największych zakładów przemysłowych: Metalurgia S.A. – Podczas projektu przeprowadziliśmy wywiady z byłymi i obecnymi pracownikami zakładu, opracowaliśmy pokaz multimedialny w oparciu o pozyskane materiały, zdjęcia i pamiątki. Zebrane materiały przekażemy do Muzeum Regionalnemu w Radomsku, które planuje utworzenie działu fonicznego – mówi Grażyna Śliwakowska, jedna z liderek projektu.

Projekt został dofinansowany z środków projektu „UTW dla społeczności” będącego częścią programu „Uniwersytety Trzeciego Wieku” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”. CC

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW