Reklama
KOMBIT-kasy

Warsztaty na temat tworzenia uchwały obywatelskiej

W czwartek 24 września w Starterze odbyło się spotkanie z mieszkańcami Radomska w związku z Obywatelską Inicjatywą Uchwałodawczą 2.0. Szkolenie było przygotowane przez Stowarzyszenie Perspektywy i lokalnego ambasadora OIU2.0. Na spotkaniu przeprowadzony był wykład oraz warsztaty na temat tworzenia uchwały obywatelskiej.
– Stowarzyszenie Perspektywy promuje postawy obywatelskie w naszym mieście. Bardzo ważne jest włączanie mieszkańców w decyzje dotyczące naszej miejscowości. Mocno wspieramy projekt OIU 2.0. Jest to projekt realizowany w 66 miastach w całym kraju – mówi Artur Waloszczyk prezes Stowarzyszenia Perspektywy.
Do zawiązania komitetu inicjacyjnego wystarczy tylko 5 osób. – Uczestnicy poznali budowę uchwały i poszczególne elementy. Nauczyli się zbierać podpisy pod uchwałą obywatelską. W Radomsku jest potrzeba 300 podpisów aby złożyć projekt uchwały. Wszystkim uczestnikom spotkania serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i udział. – dodaje Tomasz Idziak ambasador OIU2.0.
W spotkaniu uczestniczyli wicewojewoda Krzysztof Ciecióra oraz radni Tomasz Kapuściński i Tomasz Więcek. Dzięki współpracy Stowarzyszenia Perspektywy i miasta spotkanie odbyło w Starterze Radomsko.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW