OD 50 LAT KROCZĄ WSPÓLNĄ DROGĄ

Reklama

W Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wielgomłynach miała miejsce wyjątkowa uroczystość.  Trzydzieści pięć par  z terenu gminy Wielgomłyny świętowało swoje Złote Gody. Celebrowanie złotych godów to święto nie tylko zgodnych małżonków, ale także ich rodzin i przyjaciół, bowiem w ciągu tych 50 lat dzielili się z mini chwilami radości oraz pokonywali trudności dnia codziennego.

Aktu dekoracji Jubilatów Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadanymi postanowieniem z dnia 6 lutego 2018 r. przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę dokonał wójt gminy Wielgomłyny Bogdan Witaszczyk.

Wójt wręczając medale dostojnym jubilatom złożył im gratulacje oraz życzył zdrowia oraz wszelkiej pomyślności. – Państwa obecność na tej pięknej uroczystości dowodzi, że dochowaliście wierności przysiędze małżeńskiej, bo przecież miłość jest dawaniem – nie braniem, budowaniem – nie niszczeniem, zaufaniem – nigdy zwodzeniem, cierpliwym znoszeniem przeciwności losu i wzajemnym dzieleniem każdego sukcesu oraz każdego smutku… – mówił Bogdan Witaszczyk.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Były gratulacje, kwiaty, pamiątkowe dyplomy oraz tradycyjna lampka szampana i tort. Po części oficjalnej jubilaci zostali zaproszeni przez wójta gminy na wspólny poczęstunek oraz chwilę wspomnień.

Jubilatom czas umilali podopieczni Zofii Witaszczyk, uczniowie klasy VII  PSP w Wielgomłynach, którzy zaprezentowali swój talent w „Sztuce o mało co teatralnej” przygotowanej pod nadzorem nauczycielek: Anny Nowak i  Wiesławy Błasińskiej. Program artystyczny przedstawił również Zespół Ludowy „Z okolic Młyna” przy akompaniamencie Damiana Drogosza.

Złoci Jubilaci

Halina i Julian Bazakowie, Janina i Józef Boryccy, Zenona i  Kazimierz Delczykowie, Halina i Mieczysław Dudowie, Maria i Henryk Dyktyńscy, Jan i Maria Gandziarowscy, Józefa  i Władysław Górnikowie, Janina i Jan Groszkowie, Marian i Teresa Jaguścikowie, Teresa i Andrzej Jamborowie, Józefa i Wacław Jędrzejczykowie, Józefa i Kazimierz Kaczmarkowie,   Krystyna i Tadeusz Kaczmarscy, Bernadetta  i  Zdzisław Kardasowie, Wiesława i Ludwik Kopańscy, Paulina i Jan Kopieccy, Halina i Tadeusz Krzemińscy, Lucyna i Mieczysław Kubikowie, Alina i Stanisław Kurzykowie, Alfreda i Franciszek Liczberscy, Maria i Marian Łosiowie,  Marianna i Jerzy Majkowscy, Stanisława i Stefan Milerowie, Anna i Jan Nowakowie, Maria i Stanisław Nowakowie, Zofia i Wacław Olczykowie, Wiesława i Marian Orłowscy, Krystyna i Mirosław Pawlusowie, Maria i Kazimierz Piekarscy, Marianna i Stanisław Piekarscy, Władysława i Kazimierz Rokiccy, Krystyna i Marian Siejcowie, Janina i Stanisław Sojowie, Halina i Józef Stępniowie, Emilia i Zygmunt Tusińscy.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD