Od dziś ferie zimowe w całej Polsce

W tym roku szkolnym ferie zimowe dla uczniów z całego kraju odbędą się w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo swoich bliskich tegoroczne ferie uczniowie spędzą głównie w domach.

W trakcie ferii zimowych możliwe są tylko tylko dwie formy zorganizowania wypoczynku. Półkolonie to propozycja wyłącznie dla uczniów klas I-IV szkoły podstawowej. Obozy szkoleniowe  to alternatywa dla uczniów szkół mistrzostwa sportowego i oddziałów mistrzostwa sportowego w szkołach ogólnodostępnych.

Półkolonie mogą być organizowane tylko w szkołach lub placówkach spełniających określone warunki bezpieczeństwa, a minimalna przestrzeń w sali nie może być mniejsza niż 4 metry kwadratowe na osobę. Jedna grupa uczestników powinna przebywać w wyznaczonej i stałej sali. Zgodnie z zaleceniem skład grupy nie powinien się zmieniać. Co istotne grupa powinna też mieć swojego stałego wychowawcę, a w godzinach trwania półkolonii w szkole nie mogą odbywać się inne zajęcia.

Zgodnie z wprowadzonym przez rząd obostrzeniem, na czas ferii dzieci do 16. roku życia mają też pozostawać w domach między 8 a 16.

Ferie Online

„Kolorowa zima” to propozycja Miejskiego Domu Kultury, który przygotował dla dzieci wirtualne warsztaty i spotkania. W programie wyjątkowe warsztaty plastyczne, kącik czytelniczy, filmowe „polecajki” oraz spotkania z historią. Nie zabraknie też dobrej muzyki. Spotykania się na żywo codziennie o godz. 11.15 od poniedziałku do piątku (5-9 oraz 12-16 stycznia). Do zobaczenia na www.mdkradomsko.pl i www.kulturamaglos.pl.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW