MEBIN

Poszukiwany listem gończym 31-latek został zatrzymany z narkotykami

I LO Rekrutacja

Policjanci z komisariatu w Kamieńsku zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy jadąc samochodem, na widok radiowozu, chcąc uniknąć kontroli wjechali do lasu. Okazało się, że posiadali przy sobie narkotyki. Wyszło tez na jaw, że 31-letni pasażer poszukiwany był listem gończym w związku z popełnieniem wcześniej innych przestępstw.

 

W pierwszy dzień 2021 roku około godziny 10 policjanci z komisariatu w Kamieńsku patrolując teren gminy Gomunice zauważyli VW szarana, którego kierowca na widok oznakowanego radiowozu nagle skręcił w dukt leśny.

Czujni stróże prawa natychmiast pojechali za oddalającym się pojazdem, który zatrzymali w miejscowości Karkoszki. Podczas legitymowania 30-letniego kierującego samochodem policjanci ujawnili przy nim ponad 6 gramów narkotyków takich jak marihuana i amfetamina. Kierowca był trzeźwy, ale badanie narkotesterem wykazało że 31-latek kierował samochodem będąc pod wpływem narkotyków. Podczas wykonywania czynności z pasażerem volkswagena, okazało się mężczyzna podawał fałszywe dane osobowe a gdy zorientował się, że będzie zatrzymany  naruszył  nietykalność cielesną policjanta. Został  błyskawicznie obezwładniony. Policjanci ustalili jego prawdziwe dane osobowe. Był  poszukiwany listem gończym w związku z wcześniej popełnionymi przestępstwami. Mężczyzna posiadał także przy sobie 45 gramów narkotyków. Obaj podejrzani trafili do policyjnej celi. 2 stycznia usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Wobec 30-letniego kierowcy szarana prokuratura zastosowała dozór policyjny. Poszukiwanemu listem gończym 31-latkowi prokuratura przedstawiła zarzuty posiadania narkotyków, naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza, niealimentacji oraz usiłowania kradzieży węgla z terenu jednego z radomszczańskich marketów budowlanych – opowiada nadkom. Włodzimierz Czapla z KPP w Radomsku.

W związku z tym, że mężczyzna  posiadał narkotyki w warunkach recydywy grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu Rejonowego w Radomsku został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW