MEBIN

Od maja PSZOK ponownie otwarty

Od 4 maja ponownie otwarty zostanie Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Płoszowie. PGK wznawia przyjmowanie odpadów dostarczanych przez klientów osobiście.

Do PSZOK-u można samemu dostarczać odpady, które są odbierane od mieszkańców z posesji zgodnie z harmonogramem odbiorów, m.in. pakowania z papieru i tektury, tworzyw sztucznych, metalu, szkła oraz opakowania wielomateriałowe. Zużyte opony (8 sztuk/rok/gospodarstwo domowe). Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz baterie i akumulatory. Odpady ulegające biodegradacji, odpady wielkogabarytowe, odpady tekstyliów i odzieży i opakowania po środkach niebezpiecznych.

Należy pamiętać, że odpady muszą zostać wcześniej posegregowane. W innym wypadku nie zostaną one odebrane – mówi Łukasz Dryja, kierownik PSZOK.PGK zachęca do zakupu lokalnego produkt PGK-uś. To produkowany przez Kompostownię PGK kompost organiczny. W pełni naturalny PGK-uś przeznaczony jest do stosowania w uprawach polowych roślin rolniczych, ogrodniczych w tym sadowniczych, warzywnych i ozdobnych.

W razie dodatkowych pytań PGK zachęca do kontaktu pod nr tel. 44 682 68 56 wew. 21 lub 739 33 00.

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Płoszowie czynny będzie od poniedziałku do piątku w godz. 6.00 – 18.00 oraz w soboty w godz. 7.00 – 12.00.


Czytaj też: Pogoda na majówkę. Musimy przygotować się na chłodne dni z zachmurzeniem i opadami

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW