Luxbud

Oddaj krew, pomóż poszkodowanym w wypadkach drogowych

Polonaisse

Każdego dnia na drogach województwa łódzkiego zostaje poszkodowanych w wypadkach lub ginie wiele osób. W tym roku doszło już do 2014 wypadków, w których zginęło 168 osób, a 3031 zostało rannych. Wielu tym którzy przeżyli potrzebna była operacja ratująca życie, a przede wszystkim krew. Każdy kto może pomóc i zechce ofiarować ten bezcenny dar może zgłosić się do lokalnej stacji krwiodawstwa i oddać krew na specjalny kod Z-75. Cała zbiórka zostanie przeznaczona dla osób poszkodowanych w wypadkach drogowych.


Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi  w związku z obchodami Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych  organizuje zbiórkę krwi na rzecz poszkodowanych w wypadkach drogowych.

Każdy kto może pomóc i zechce ofiarować ten bezcenny dar może zgłosić się do lokalnej stacji krwiodawstwa i oddać krew podając specjalny kod  Z-75. Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych jest obchodzony w trzecią niedzielę listopada i w tym roku  przypada na 21 listopada. Dzień ten każdego roku  poświęcony jest  pamięci  zabitych oraz poszkodowanych w wypadkach drogowych, rodzinom ofiar, a także ich  bliskim.

Hołd w tym dniu oddawany jest także zespołom ratunkowym, które niosą pomoc przy tego typu wypadkach, wśród nich są również funkcjonariusze Policji drogowej, strażacy, a przede wszystkim ratownicy  medyczni. Krew jest najcenniejszym darem, jaki można podarować drugiemu człowiekowi. To lek, który ratuje życie i którego nie można niczym zastąpić. Pomagamy i chronimy – mamy to we krwi.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD