Odłóż telefon i żyj!

Reklama

Miasto rozpoczęło akcję Bezpieczne Radomsko, w ramach, której prezydent Jarosław Ferenc podpisał porozumienie o współpracy przy organizacji działań profilaktycznych w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, szczególnie w rejonach przejściach dla pieszych przy szkołach.

Chcemy zwrócić uwagę osobom, które korzystają z telefonów i wchodząc na jezdnię, nie zwracają uwagi na swoje bezpieczeństwo. Akcja “Odłóż telefon i żyj”  ostrzega przed potencjalnymi niebezpieczeństwami, szczególnie tam gdzie dzieci i młodzież idzie do szkół. Zwracamy uwagę, aby każda osoba przed wejściem na przejście dla pieszych odłożyła telefon i rozejrzała się czy może bezpiecznie wejść na jezdnię – mówi prezydent Jarosław Ferenc.

 

Pierwszy ostrzegawczy napis, pojawił się obok Publicznej Szkoły Podstawowej nr. 7. Kolejne napisy pojawią się obok szkół podstawowych i średnich. W mieście pojawią się banery, które również będą zwracać uwagę na bezpieczeństwo. Trwa konkurs na mural, który pojawi się na ścianie MOSiR już we wrześniu.

Jak przyznają policjanci, nieuwaga pieszych i rowerzystów jest częstym powodem kolizji i wypadków.

To bardzo niebezpieczna sytuacja, zwłaszcza dla pieszych, którzy w kontakcie z samochodem narażenia są na poważne obrażenia. W pierwszych dniach września radomszczańscy funkcjonariusze skontrolują czy dzieci przywożone są bezpiecznie do szkół. Sprawdzimy zachowanie kierowców i bezpieczeństwo dzieci w aucie – mówi Mariusz Pawłowski, naczelniki wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Partnerami akcji jest szkoła jazdy ELcar i KPP w Radomsku.

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD