MEBIN

Ogólnopolski dzień odblasków. Najmłodsi święcą przykładem

Nexera

1 października przypada Policyjny Dzień Odblasków. W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć przykładem” funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji we współpracy z Urzędem Miasta Radomska odwiedzili najmłodszych uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4.

Celem spotkania z uczniami „Czwórki” było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu oraz zachęcenie do noszenia elementów odblaskowych.

Policjanci z KPP w Radomsku przypomnieli dzieciom, że każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

Funkcjonariusze zwrócili uwagę na to jak duże znaczenie dla bezpieczeństwa pieszych poruszających się po drodze mają odblaski. Zachęcali do używania ich również w obszarze zabudowanym, by być lepiej widocznym dla kierowców. Noszenie odblasków ma szczególne znaczenie jesienią i zimą. Wcześnie zapadający zmrok, ciemne poranki, zła widoczność w ciągu dnia, sprawiają, że kierującym trudniej jest dostrzec pieszego. Widząc z daleka święcący punkt mają więcej czasu na odpowiednią reakcję. Zyskane w ten sposób sekundy mogą uratować zdrowie czy nawet życie pieszego – mówi Karolina Turowska, Wydział Informacji i Promocji Urzędu Miasta w Radomsku.

Wszystkie dzieci podczas spotkania zostały wyposażone w elementy odblaskowe przekazane przez Urząd Miasta Radomska. Dzisiejsze działania wpisują się także w akcję „Bezpieczne Radomsko”, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie niechronionych uczestników ruchu drogowego.Czytaj też: Akcja Bezpieczne Radomsko. Jutro spotkanie profilaktyczne

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD