MEBIN

Woda jest już zdatna do spożycia

Jubiler Ako

Woda w urządzeniu wodociągowym Radomsko i urządzeniu wodociągowym Sekursko znów jest przydatna do spożycia przez ludzi. Niestety bakterie grupy coli stwierdzono w wodociągu Biała Góra, zaopatrującego część gminy Dobryszyce.


Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Radomsku na podstawie uzyskanego z Laboratorium Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Piotrkowie Trybunalskim Sprawozdania z badania jakości wody stwierdził przydatność wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi w urządzeniu wodociągowym Radomsko.

Próbki wody zostały pobrane do badania w dniu 28.09.2021 r. przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej, które wykonują kontrolne badania po zakończeniu działań naprawczych przez przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Radomsku odwołuje komunikat wydany w dniach 17.09.2021 r. i 24.09.2021 r. w sprawie zanieczyszczenia mikrobiologicznego wody w wodociągu Radomsko.

Dane dotyczące jakości wody będą na bieżąco aktualizowane i umieszczane na stronie internetowej PSSE Radomsko.


Woda z wodociągu Biała Góra, gm. Dobryszyce

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Radomsku informuje, że w badaniach jakości wody z wodociągu Biała Góra zaopatrującego gminę Dobryszyce (oprócz m. Blok Dobryszyce, ul. Mickiewicza nr 2, 5, 7, 8, 9, 9a zaopatrywanych w wodę z innego wodociągu) i m. Płoszów, ul. Słoneczna nr 9, 12, 20, 21, 24, 28 w gminie Radomsko stwierdzono obecność bakterii grupy coli.

Woda nadaje się do spożycia po przegotowaniu. Przegotowania wymaga też woda do: przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów, mycia naczyń, kąpieli noworodków i niemowląt.

Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody.

Wodę należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia.

Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet.


Czytaj też: Ogólnopolski dzień odblasków. Najmłodsi święcą przykładem

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD