Oliwia Drzazga z UMLKS Radomsko wicemistrzynią Europy w podnoszeniu ciężarów

Reklama

Wspaniałe wieści z Mistrzostw Europy Seniorek w Sofii. Oliwia Drzazga sztangistka z UMLKS Radomsko zdobyła srebrny medal w dwuboju.


W Bułgarii na Mistrzostwach Europy seniorów i seniorek w podnoszeniu ciężarów Oliwia w dwuboju osiągnęła wynik 170 kg (74+96). To pierwszy medal Oliwii na międzynarodowej seniorskiej imprezie. Podczas swojego występu, sztangistka poprawiła aż 5 rekordów Polski. W rwaniu osiągnęła 74 kg, to nowy rekord Polski do lat 20 i 23, a natomiast w podrzucie po poprawce 96 kg.

To pierwszy medal Oliwii na imprezie seniorskiej międzynarodowej, co sprawia, że ta chwila jest jeszcze bardziej wyjątkowa! Ale to jeszcze nie wszystko! Podczas swojego występu, Oliwia poprawiła aż 5 rekordów Polski! Oliwio, ogromne gratulacje! – chwalą działacze Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów.

Na pierwszym miejscu uplasowała się rumuńska Mihaela Camba, zdobywając złoty medal z wynikiem 199 kg (90+109), a brązowy medal trafił w ręce reprezentantki Irlandii, Tham Nguyen, która uzyskała wynik 169 kg w dwuboju (74+95).

Kolejne sportowe emocje już 14 lutego. Startować będzie Monika Szymanek z LKS Dobryszyce. Podopieczna Sebastiana Ołubka jest młodzieżową mistrzynią Europy z ubiegłego roku.Czytaj też: I Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn OSP [FOTO]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD