XV Radomszczańskie Zapusty – tradycja i radość na ulicach miasta [FOTO]

Reklama

We wtorek, 13 stycznia ulicami Radomska przeszedł barwny korowód symbolizujący koniec karnawału. To wydarzenie od lat cieszy się dużą popularnością w naszym mieście.


Miasto podtrzymuje tradycje związane z końcem karnawału, czyli tzw. zapustami, których zwyczajem jest przebieranie się i wspólna zabawa. Radomszczańskie Zapusty zorganizowane zostały już po raz piętnasty. W korowodzie wzięli udział uczniowie oraz nauczyciele ze wszystkich radomszczańskich szkół podstawowych, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, a także uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy, tworząc niepowtarzalną atmosferę radości i wspólnoty.

Organizatorami zapustów tradycyjnie byli uczniowie i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Radomsku. Wsparcie dla inicjatywy zapewnił również Miejski Dom Kultury w Radomsku, który od lat jest partnerem wydarzenia.

Uczestnicy korowodu zgromadzili się na placu 3 Maja, by w południe rozpocząć barwny pochód ulicami miasta, zmierzając w kierunku MDK.

Po zakończeniu korowodu w MDK na uczestników czekał koncert zespołu ludowego “Z okolic Młyna”, zapustne konkursy oraz słodka niespodzianka w postaci ostatkowych smakołyków.

Radomszczańskie Zapusty to nie tylko okazja do zabawy i świętowania, ale również ważny element kulturowego dziedzictwa miasta, który każdego roku przyciąga wielu uczestników.

We wtorek obchodzimy ostatki, a w środę będzie Popielec, który rozpocznie Wielki Post. Święta Wielkanoce w 2024 roku w kościele katolickim zaczną się 31 marca.Czytaj też: Sprzedajesz rzeczy przez Internet? Uważaj na oszustów!

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD