Z ŻYCIA MIASTA

ONTEX OFICJALNIE OTWARTY

Ontex, producent środków higienicznych otworzył oficjalnie zakład produkcyjny w podstrefie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Radomsku. Obiekt w Radomsku jest pierwszym zakładem Ontexu w Polsce i 19 na świecie. W fabryce o powierzchni 26 tys. m. kw. na pierwszej linii produkcyjnej powstają pieluchy Dada dostępne w sklepach „Biedronki”. Koszt inwestycji to blisko 16 mln euro. Co ważne, Ontex, w którym obecnie zatrudnienie znalazło blisko 100 osób, już myśli o rozbudowie fabryki w Radomsku.

– Jesteśmy bardzo dumni z rozszerzania naszych mocy produkcyjnych w Polsce, co dowodzi o naszym silnym zaangażowania na rynku wschodnioeuropejskim – zauważa Charles Bouaziz, dyrektor generalny firmy Ontex.

Do tej pory polski rynek był obsługiwany przez zakład Ontexu w Czechach. Dlaczego firma zdecydowała się na inwestycję w naszym kraju, dlaczego postawiła na radomszczańską podstrefę inwestycyjną? – Radomsko jest dobrym miejscem do inwestowania choćby ze względu na zasoby ludzie. Blisko jest Częstochowa, Piotrków Trybunalski. Ponadto to dobre miejsce pod względem logistycznym. Jesteśmy w stanie szybko i skutecznie obsłużyć naszych klientów – wyjaśnia Arkadiusz Banaszek, dyrektor fabryki w Radomsku.

Ontex myśli o rozbudowie zakładu. Firma w radomszczańskiej podstrefie inwestycyjnej już dokupiła kolejną działkę o powierzchni 11 hektarów. –  Do końca tego roku mają pracować trzy lub cztery linie produkcyjne. Obecnie w fabryce pracuje około 100 osób, ale wraz z jej rozwojem liczba pracowników powinna wzrosnąć do 170 – podkreśla dyrektor Banaszek.

xxx

Ontex jest międzynarodowym dostawcą środków higieny osobistej dla dzieci, kobiet i dorosłych. Wyroby firmy trafiają do ponad 110 krajów, a jej zakłady działają m.in. w Czechach, Niemczech, Brazylii i Australii.

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close