MEBIN

Otwarcie ogrodu dydaktycznego „Cztery pory roku” w Szóstce

Jubiler Ako

Na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 powstał Szkolny Ogród Dydaktyczny „Cztery pory roku”, który będzie służył przede wszystkim edukacji ekologicznej. We wtorek odbyło się jego oficjalne otwarcie.

Powstanie ogrodu było możliwe dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, a także wsparciu finansowemu Radomska.

 W otwarciu uczestniczył m.in. prezydent Jarosław Ferenc wraz z zastępcą Małgorzatą Kańską-Kipigroch.

 – Bardzo się cieszę, że mogę uczestniczyć w uroczystości oddania do użytku ogrodu dydaktycznego. To jest już trzeci ogród w Radomsku zlokalizowany na terenie szkoły. Dzięki temu, że powstał, macie piękne miejsce do nauki i obserwowania zmieniającej się o każdej porze roku przyrody – zwrócił się do uczniów prezydent.

Podczas otwarcia uczniowie „szóstki” zaprezentowali się w krótkim przedstawieniu o tematyce ekologicznej.

 W ogrodzie „Cztery pory roku” można znaleźć wiele ozdobnych kwiatów i krzewów, łąkę kwietną, skalniak z kaskadą wodną, rośliny wabiące motyle i rośliny miododajne. Jest tu także drewniana przestronna wiata dydaktyczna z ławkami i stolami, która jest miejscem przeznaczonym przede wszystkim na zajęcia dydaktyczne w okresie wiosenno-letnim. Ponadto w ogrodzie znajduje się ścieżka sensoryczna, zegar słoneczny i stacja meteorologiczne. Nieopodal rozciąga się ogród owocowo-warzywny.

Ogród jest tak stworzony, aby w ciągu jednej godziny dydaktycznej, mogło z niego korzystać kilka grup. Myślę, że dzięki temu ogrodowi niektórzy odnajdą w sobie pasję ogrodniczą – zauważa dyrektor PSP nr 6 Wojciech Grajkowski. – Śmiało można powiedzieć, że nasza szkoła pięknieje – dodaje.Czytaj też: Kosmiczne wakacje z Miejskim Domem Kultury

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW