PARAFIE OTRZYMAŁY DOTACJE. BĘDZIE REMONT ZABYTKOWYCH KOŚCIOŁÓW

Z 5 mln złotych jakie samorząd województwa łódzkiego przeznaczył na ratowanie zabytków prawie 320 tys. złotych trafiło ogółem do Radomska i Powiatu Radomszczańskiego. Wsparcie finansowe otrzymały głównie kościoły. Są wśród nich te znajdujące się na terenie Miasta Radomsko, jak i Powiatu Radomszczańskiego.

Na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków województwa łódzkiego dotacje otrzymały przede wszystkim parafie. Prace przeprowadzone zostaną w pięciu obiektach.

Parafia p. w. św. Lamberta w Radomsku otrzymała 75 tys. złotych na prace w kościele parafialnym (kościół neobarokowy 1869-76), projekt zakłada remont budynku kościoła – prace remontowe dachu, zabezpieczenie fundamentów i osuszenie ścian kościoła.
Taką samą sumę otrzyma parafia p. w. Wszystkich Świętych w Rzejowicach (gm. Kodrąb) na drugą część remontu ścian i dachu w drewnianym kościele z początku XVIII wieku, dobudowanym do zakrystii dawnego kościoła z wieku XV w. i rozbudowanym w 1900 roku.

18,5 tys. złotych przyznano parafii p.w. św. Mikołaja w Żeleźnicy (gmina Przedbórz).  Konserwację przejdzie boczny ołtarz w kościele.

75 tys. złotych trafi też do parafii p. w. św. Aleksego w Przedborzu (XIII w.). W kościele zaplanowano renowację balkonu wieży. Taką samą kwotę otrzyma parafia p. w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Żytnie na remont kościoła parafialnego.

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW