PENSJA STAROSTY NIŻSZA, PREZYDENTA BEZ ZMIAN

Reklama

Starosta radomszczański Beata Pokora będzie miesięcznie zarabiała o 1920 złotych (brutto) mniej.  Wynagrodzenie prezydenta Radomska pozostaje bez zmian.  Radni zmian musieli dokonać w związku z wejściem w życie nowego rozporządzenia w sprawie wynagrodzenia pracowników samorządowych, zgodnie z którym o 20 procent obniżone zostały graniczne stawki wynagrodzeń osób pełniących funkcje zarządzające.

Po obniżce wynagrodzenie starosty Beaty Pokory będzie wynosiło 10 620 złotych brutto.  – Takie jest rozporządzenie rządu i trzeba się do niego dostosować.  Przyjmuję je z pokorą… – mówi starosta Beata Pokora.

Pensja prezydenta Radomska po zastosowaniu rozporządzenia będzie wyniosła 10 300 złotych (brutto), czyli tyle samo co przed zaleceniami PiS.  – Kwoty zaproponowane w uchwale dają łączna kwotę wynagrodzenia na dotychczasowym poziomie – czytamy w uzasadnieniu uchwały, którą radni przyjęli 21 czerwca podczas sesji.

Obniżenie wynagrodzeń samorządowcom mocno bulwersuje radnego powiatowego Jerzego Kaczmarka. – Dlaczego samorządowcy teraz muszą płacić za to, że ktoś w rządzie wziął premie nie wiadomo za co? – pyta oburzony radny Jerzy Kaczmarek.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD