Pensje nauczycieli w powiatowych szkołach

Reklama

Wysokość nauczycielskich pensji to jedno z zagadnień poruszanych podczas Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki, która obradowała zdalnie w środę 17 lutego.

Radni analizowali dane zgromadzone w sprawozdaniu dotyczącym wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach i placówkach prowadzonych przez powiat (z wyszczególnieniem wydatków poniesionych na pensje zasadnicze i poszczególne dodatki) oraz dane dotyczące struktury zatrudnienia w poszczególnych szkołach.

W powiatowych szkołach przybywa uczniów, a co za tym idzie zwiększa się także liczba etatów nauczycielskich. We wszystkich powiatowych szkołach i placówkach edukacyjnych jest 458,78 etatów (dane średnioroczne), w tym:

  • 9,89 etatów stażystów,
  • 42,54 etatów nauczycieli kontraktowych,
  • 67,29 etatów nauczycieli mianowanych,
  • 339,06 etatów nauczycieli dyplomowanych.

Zgodnie z przepisami Karty Nauczyciela w przypadku nieosiągnięcia w danym roku wysokości średnich wynagrodzeń na poszczególnych stopniach awansu zawodowego kwota różnicy powinna zostać wypłacona nauczycielom w formie tzw. jednorazowego dodatku. Z wyliczeń przeprowadzonych przez pracowników Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego wynika, że w 2020 w szkołach i placówkach prowadzonych przez powiat przekroczony został poziom średnich wynagrodzeń na wszystkich stopniach nauczycielskiego awansu zawodowego. Nie ma więc podstaw do wypłacania dodatku.

Radni przyjęli także sprawozdanie z działalności komisji za 2020 rok.

(Informacja: Starostwo Powiatowe)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD