MEBIN

Pieniądze z Funduszu Inwestycji Samorządowych dla powiatu radomszczańskiego

Jubiler Ako

Poseł Anna Milczanowska wraz z radnymi PiS zorganizowała konferencję prasową. Podczas krótkiego spotkania z dziennikarzami, poseł opowiedziała o pieniądzach, które trafią do ziemi radomszczańskiej z Funduszu Inwestycji Samorządowych.

Środki przekazane przez rząd będzie można wykorzystać na różne inwestycje, np. remonty szkół i przedszkoli, inwestycje w wodociągi i kanalizację, a także inne działania podejmowane w lokalnych społecznościach. Pieniądze będą przyznawane gminom w formie przelewów na wniosek samorządów.

– To bezprecedensowe wsparcia dla każdej gminy i każdego powiatu w Polsce. Wysokość przekazanych środków będzie zależeć od wartości planowanych przez gminy i powiaty inwestycji. Samorządy (gminy, powiaty i miasta) mogą otrzymać dotacje od 0,5 mln zł do 93,5 mln – nigdy wcześniej państwo nie przedstawiło programu, który by tak szeroko wspierał działania małych Ojczyzn. Łącznie z Funduszu Inwestycji Samorządowych do powiatu radomszczańskiego ma trafić blisko 16 mln zł – mówiła poseł Anna Milczanowska.

Jak będzie wyglądało składanie wniosków?

Każdy samorząd będzie wnioskował do wojewody o przyznanie środków na inwestycje.
Proponowany i wstępny harmonogram: początek sierpnia – rozpoczęcie naboru wniosków, połowie sierpnia – zakończenie naboru wniosków, początek września – wypłata do samorządów (za pośrednictwem wojewodów)

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD