PIERWSZE ZAWODY CROSSFIT’OWE „ATHLETES CLASH” W RADOMSKU

Reklama

W Radomsku coraz chętniej organizowane są wydarzenia sportowe. Tym razem środowisko sportowe i Urząd Miasta Radomska po raz pierwszy zorganizowały zawody crossfitowe „Athletes Clash”. Wydarzenie odbywa  się w hali sportowej przy ZSG nr 4 przy ul. św. Jadwigi Królowej.

Crossfit wciąż zyskuje na popularności, również w Radomsku wzrasta liczba osób aktywnie uprawiających tę dyscyplinę.

Zanim o samych zawodach, wyjaśnijmy co to takiego jest crossfit. To dyscyplina integrująca sporty siłowe (podnoszenie ciężarów, trójbój) ze sportami wytrzymałościowymi (bieganie, wioślarstwo, kolarstwo, pływanie) oraz gimnastyczno-akrobatycznymi (podciągania, chodzenie na rękach, wskoki).

Główna rywalizacja polega na wykonaniu określonych zestawów ćwiczeń przygotowanych specjalnie przez organizatorów, które następnie należy wykonać jak najszybciej lub jak najwięcej razy w określonym czasie.

Na pierwszy ogień poszli najmłodsi, czyli dzieci w wieku  5-7 lat  i dzieci w przedziale wiekowym 8-11 lat. Trzeba przyznać: dzieciaki dawały radę. Świadczyło o tym chociażby to, że zlane potem i z przyspieszonym oddechem wykonywały polecenia profesjonalnych trenerów.

W dalszej kolejności wystąpią kobiety Scaled, mężczyźni Scaled i mężczyźni RX.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD