RADOMSZCZAŃSKI SZPITAL NIE ZWALNIA TEMPA. BĘDĄ KOLEJNI SPECJALIŚCI

Reklama

Szpital Powiatowy w Radomsku systematycznie się rozwija, pozyskuje znakomitych fachowców z tytułami profesorskim oraz oferuje pacjentom coraz więcej usług medycznych. Dyrekcja placówki chce, aby pacjenci nie musieli wyjeżdżać do szpitali w miastach, tylko otrzymywali kompleksową opiekę na miejscu. O tym, co obecnie oferuje szpital mówiono podczas dzisiejszej konferencji pod hasłem „Koordynowana opieka medyczna”.

W zorganizowanej po raz pierwszy tego typu konferencji wzięli udział specjaliści, którzy w ostatnim czasie rozpoczęli współpracę z radomszczańskim szpitalem: prof. Przemysław Oszukowski, dr n. med. Jakub Welfel oraz prof. Janusz Świetliński. Opowiadali m.in. o cięciach cesarskich we współczesnym położnictwie, zapewnieniu wcześniakom bezpiecznego pobytu w szpitalu a także leczeniu nowotworów jajnika u ciężarnych kobiet.

– Na opiekę okołoporodową oraz w ciąży składa się wiele czynników. To nie jest tylko nasze działanie lekarskie, ale są to również nawyki. Kobiety są coraz bardziej świadome tego, że należy dbać o siebie, o swoje zdrowie, mieć odpowiednie nawyki żywieniowe, stosować profilaktykę, uprawiać sport. W ten sposób kobiety ułatwiają pracę nam, lekarzom. Z takim uświadomionym partnerem zdecydowanie lepiej się pracuje – mówi prof. Przemysław Oszukowski. Doktor podkreśla, że radomszczański szpital jest placówką, która jest doskonale przygotowana do tego, aby dzieci przychodziły na świat w komfortowych warunkach, a co najważniejsze, żeby były otoczone fachową opieką. Dotyczy to również ciężarnych kobiet. – Są doskonałe warunki lokalowe, sprzęt oraz personel, któremu chce się pracować. Dzięki temu, nawet w przypadku narodzin wcześniaków, kobiety nie muszą jeździć do odległych placówek. Porody takie odbieramy w Radomsku i otaczamy opieką zarówno noworodka jak i jego mamę – wyjaśnia profesor.

W podobnym tonie wypowiada się również prof. Janusz Świetliński, który od niedawna pracuje na oddziale neonatologicznym. – Wcześniak to bardzo wartościowy człowiek, o którego trzeba dbać, aby nie złego w tym najtrudniejszym okresie życia mu się nie stało – podkreśla prof. Janusz Świetliński. – Radomszczański szpital to jest jeden z najpiękniejszych i najlepiej wyposażonych szpitali w Polsce. Proszę mi wierzyć. Widziałem bardzo wiele szpitali, dlatego mówię to z pełną odpowiedzialnością – dodaje.

Biorący udział w konferencji lekarze przyznają, że niestety zdarzają się przypadki ciężarnych kobiet, u których stwierdzona jest choroba nowotworowa jajnika. Podkreślają, że pomimo ciężkiej choroby możliwe jest podjęcie leczenia oraz doprowadzenie do szczęśliwego finału ciąży. W przypadku wcześnie rozpoznanego nowotworu możliwe jest leczenie w Szpitalu Powiatowym w Radomsku. – Ja współpracuję z radomszczańskim szpitalem od pół roku. Widzę bardzo dobre efekty tej współpracy. Pacjentki są zadowolone. We wczesnych postaciach nowotworu leczenie w Radomsku jest możliwe – zapewnia dr n.med. Jakub Welfel.

Dyrektor Szpitala Powiatowego w Radomsku Piotr Kagankiewicz przyznaje, że placówka systematycznie się rozwija. I nie zamierza zwalniać tempa. – W przyszłym tygodniu pojawią się kolejni lekarze z tytułami profesora (prawdopodobnie na oddziałach laryngologii i chirurgii – dop. aut.). Chcemy pokazać społeczeństwu, że szpital w Radomsku jest szpitalem wzorcowym, że nie ma się czego wstydzić. Chcemy pokazać, że będziemy świadczyć usługi medyczne na najwyższym poziomie w województwie łódzkim – mówi Piotr Kagankiewicz.

Podczas konferencji mówiono też o programie pozyskiwania komórek macierzystych, jako medycynie przyszłości.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD