Pijany 54-latek uderzył oplem w betonowy mostek

Reklama

Wyjątkową nieodpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec powiatu radomszczańskiego. 54-latek będąc w stanie nietrzeźwości stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowy mostek. Do zdarzenia doszło w sobotę, 30 września.


W sobotę (30 września) po godzinie 22 dyżurny radomszczańskiej policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym w miejscowości Malutkie.

Policjanci zastali na miejscu 54-latka, któremu udzielana była pomoc medyczna przez załogę karetki pogotowia. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, następnie do rowu i uderzył w betonowy mostek. Przeprowadzone badanie trzeźwości szybko wskazało przyczynę kolizji. Okazało się, że mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie – wyjaśnia młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy KPP w Radomsku.

Mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do radomszczańskiego szpitala.

Mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a on sam odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka kara pieniężna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.Czytaj też: 19-latek jechał za szybko, wjechał w bariery na A1

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD