Pijany kierowca z 2,5 promilami zatrzymany. Dodatkowo jechał bez uprawnień, bo nie płacił alimentów

Reklama

Policjanci z drogówki wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierującego. Amator jazdy na “podwójnym gazie” miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów, które stracił bo nie płacił alimentów. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.


W środę, 28 lutego przed godziną 2:00 w centrum Radomska, funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę nissana. Podczas legitymowania policjanci wyczuli od mężczyzny woń alkoholu.

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Kiedy policjanci potwierdzali dane mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że 41-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Decyzją starosty prawo jazdy zostało mu zatrzymane z powodu zadłużenia alimentacyjnego – mówi mł.asp. Dariusz Kaczmarek z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz wysoka grzywna.

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka.

Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Osoby decydujące się na wsiadanie „za kółko” po alkoholu wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Pijany kierowca to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia, nie tylko własnego, ale też innych użytkowników dróg – przestrzega policjant.


Czytaj też: Pijany pieszy potrącony przez autobus w Radomsku

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD