Pijany z sądowym zakazem uderzył w ogrodzenie posesji

Reklama

3 promile alkoholu w organizmie miał 25-latek kierujący VW Polo, który stracił panowanie nad samochodem, w wyniku czego wjechał w ogrodzenie prywatnej posesji. W czasie kontroli okazało się, że mieszkaniec Radomska ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.


9 maja 2023 roku około godziny 12:20 dyżurny radomszczańskiej policji otrzymał zgłoszenie o kolizji w  Stobiecku Szlacheckim w gminie Ładzice. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący volkswagenem, 25-letni mieszkaniec Radomska, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji.

Zachowanie kierującego wyraźnie wskazywało na to, że jest nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło te przypuszczenia. Mężczyzna miał 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo wsiadając za kierownicę złamał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych – informuje  mł.asp. Dariusz Kaczmarek z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych. Mężczyzna odpowie również za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy o rozsądek! Wsiadanie za kierownicę po alkoholu to kompletny brak odpowiedzialności i może doprowadzić do tragedii. Alkohol utrudnia realną ocenę sytuacji, obniża koncentrację i reakcję na zmienną sytuację na drodze! Pijany za kierownicą stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie ale i innych użytkowników dróg, pieszych, czy rowerzystów – dodaje policjant.

 

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD