PILI. WSIEDLI ZA KIEROWNICĘ. SPOWODOWALI KOLIZJE…

Reklama

Wczoraj, w ciągu kilku godzin na terenie powiatu radomszczańskiego doszło do siedmiu zdarzeń w ruchu drogowym. W dwóch przypadkach sprawcami zdarzeń byli nietrzeźwi kierujący pojazdami. Policjanci apelują do osób towarzyszących, pasażerów i świadków o zdecydowaną, stanowczą reakcję. – W sytuacji, gdy widzimy, że osoba nietrzeźwa wsiada za kierownicę pojazdu nie pozwólmy jej na to – apelują mundurowi.

Dachowanie na ulicy Duńskiej

fot. KPP w Radomsku

Pierwsze zgłoszenie do dyżurnego wpłynęło o godzinie 13.37. Wynikało z niego, że na ulicy Duńskiej w Radomsku dachował samochód. Policjanci szybko potwierdzili treści zgłoszenia. – Mundurowi na miejscu ustalili, że 38-letnia kierująca volkswagenem nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, zjechała z drogi i doprowadziła do wywrócenia pojazdu – informuje Aneta Wlazłowska z KPP w Radomsku.

Pierwszej pomocy udzielili jej świadkowie zdarzenia. Mieszkanka gminy Dobryszyce została przewieziona do radomszczańskiego szpitala a po opatrzeniu zwolniona do domu. Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało, że miała ona w organizmie 2 promile alkoholu.

W Okrajszowie drzewo “stanęło” na drodze kierowcy

W miejscowości Okrajszów kierujący osobowym volvo jadąc w kierunku Płoszowa nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i tyłem auta uderzył w przydrożne drzewo. – Kierowca volvo zostawił w aucie trzy 17-letnie pasażerki, a sam uciekł z miejsca zdarzenia. Dzięki relacji świadków, po kilku minutach został zatrzymany przez funkcjonariuszy i osadzony w policyjnym areszcie. Kierowcą volvo był 21-letni mieszkaniec gminy Radomsko, który w chwili zdarzenia miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Ponadto, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami – zauważa A. Wlazłowska.

Od 21 – letniego kierowcy pobrano krew do badań. Pasażerki volvo z licznymi stłuczeniami ciała przewiezione zostały do radomszczańskiego szpitala, gdzie udzielono im pomocy medycznej.

xxx

Sprawcy obu zdarzeń za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będą odpowiadać przed sądem. Za takie przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami. – Przypominamy, że każdy z nas ma wpływ na szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Nasze zachowanie, decyzje, tolerancja lub jej brak, sposób postrzegania i traktowania innych użytkowników dróg mają wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Niestety, niezmiennie od kilku lat nadmierna prędkość, alkohol, nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z brawurą i lekkomyślnością często kończą się dramatem dla wielu rodzin – podkreśla Aneta Wlazlowska.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD