Piotr Płoskoński ze Strzałkowa startował w kolejnych biegach. Tym razem w Niemczech

Piotr Płoskoński – mieszkaniec Strzałkowa (gmina Radomsko) na co dzień zawodnik Kolarsko-Biegowego Klubu Sportowego Radomsko startował w kolejnych biegach. Tym razem pobiegł w Bokel i Amelinghausen.

Bieg w miejscowości Bokel został zorganizowany w ramach 17. Bokeler Windmuhlenlauf. Pan Piotr startował tam 8 lat temu na 10 km. Tym razem zmierzył się z dystansem na 5 km.

Zarówno trasa, jak i warunki atmosferyczne do łatwych nie należały. Temperatura dochodziła do 28 stopni Celsjusza, a trasa była całkowicie asfaltowa z lekkimi hopkami w kształcie agrafki – mówi Piotr Płoskoński.

Zawodnik wyżej wymieniony start uznaje za udany.

Mój wynik to 22:03 i 23. miejsce Open na 72 zawodników i 2. w kategorii M/55 – wyjaśnia.

Drugi bieg w jakim pan Piotr uczestniczył odbył się na dwa razy dłuższym dystansie w miejscowości Amelinghausen w ramach 28. Międzynarodowego Heidekoniginnenlauf. Warunki atmosferyczne, jak i trasa również nie pomagały zawodnikom.

Podczas biegu było bardzo parno. Co do trasy, to była bardzo ciężka. Rekompensatą było jej malownicze położenie nad jeziorem Lopau – relacjonuje biegacz.

Ten bieg mieszkaniec Strzałkowa również zalicza do udanych.

Bieg ukończyło ponad 130 zawodników. W mojej kategorii 11. Ja pokonałem trasę w czasie 48:59:05 i tym samym zająłem 23. miejsce wśród mężczyzn, 28. Open i 3. w kategorii M/55 – wyjaśnia.

(Informacja: gmina Radomsko)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store