Pijany 30-latek z Białorusi kierował ciężarówką na A1

Reklama

W poniedziałek, 21 sierpnia o godz. 22.30 radomszczańscy policjanci otrzymali informację o pijanym kierowcy ciężarówki, który podróżował autostradą A1 w kierunku Katowic.


Z relacji świadka wynikało, że ciężarówka jechała chaotycznie, a kierujący nie trzymał prawidłowego toru jazdy.

Natychmiast wysłaliśmy tam funkcjonariuszy z komisariatu policji w Kamieńsku. Policjanci na wysokości MOP Stobiecko Szlacheckie Zachód zauważyli pojazd, który wjeżdża na parking. Natychmiast zatrzymano kierowcę – mówi Dariusz Kaczmarek z KPP Radomsko.

Za kierownicą ciężarówki siedział 30-letni obywatel Białorusi. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie wskazało, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. 30-latek został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje o rozsadek za kierownicą

Wsiadanie pod wpływem alkoholu za kierownicę to kompletny brak odpowiedzialności, który może doprowadzić do tragedii. Piany za kółkiem stanowi nie tylko zagrożenie dla siebie, ale też innych uczestników ruchu. Jeżeli widzimy osobę, która pod wpływem alkoholu wsiada za kierownicę, reagujemy dzwoniąc pod numer alarmowy – apeluje policjant.


Czytaj też: Wsiadł za kierownicę mimo zakazu. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD