Piraci drogowi zatrzymani. Dwóch przekroczyło prędkość o ponad 60 km/h

Reklama

W miniony weekend na drogach powiatu radomszczańskiego policjanci “drogówki” zatrzymali pięciu kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Trzech do tego nie posiadało uprawnień do kierowania pojazdami, zaś dwóch jechało w obszarze zabudowanym o ponad 60 km/h więcej niż dopuszczają przepisy.


Wzmożone kontrole drogowe tuż przed rozpoczynającymi się feriami w naszym województwie dały efekt wyeliminowania pięciu kierujących, którzy naruszyli przepisy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

W trzech przypadkach dalsze sprawdzenia w systemie policyjnym ujawniły braki uprawnień. Dwaj pozostali kierowcy poruszali się po drogach z prędkością ponad 60 km/h więcej niż dopuszczają przepisy. Jedyne szczęście to fakt, że wszyscy ci kierowcy byli trzeźwi – mówi asp. Agnieszka Kropisz z KPP w Radomsku.

Ci, którzy poruszali się po drodze bez prawa jazdy muszą się liczyć z grzywną w wysokości 1500 złotych i zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. Natomiast piraci przez najbliższe 3 miesiące będą musieli pomyśleć o innym środku lokomocji niż samochód.

Pomimo zaostrzonych kar wobec nieodpowiedzialnych kierowców i tak policjanci każdego dnia ujawniają przypadki naruszeń przepisów ruchu drogowego. Każde takie wykroczenie poza literę prawa stanowi zagrożenie dla pozostałych uczestników dróg.

Brawurowa jazda to dla niektórych oznaka, że są dobrymi kierowcami i dlatego pewnie czują się na drodze. Tacy kierowcy uważają, że nie blokują ruchu. Statystyki niestety są bezlitosne i pokazują, że właśnie nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn tragedii w ruchu drogowym. Gdybyśmy wszyscy w podróż zabierali zdrowy rozsądek, pewnie wielu nieodwracalnych konsekwencji można byłoby uniknąć – dodaje Kropisz.

Policjanci wciąż apelują o rozwagę na drodze. Obecna zmienna aura może dodatkowo przysporzyć przykrych niespodzianek, więc warto zdjąć nogę z gazu.


Czytaj też: Bezpieczne ferie 2023. Wspólna lekcja radomszczańskich policjantów i strażaków [FOTO]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD