Pirat drogowy w terenie zabudowanym gnał 126 km/h. Stracił prawo jazdy

Reklama

Prędkość to wciąż główna przyczyna wypadków drogowych, niestety często zakończonych tragicznie. Radomszczańscy policjanci zatrzymali prawo jazdy 60-letniemu obywatelowi Chorwacji, który w terenie zabudowanym jechał o 76 km/h za szybko.


Mundurowi dbając o bezpieczeństwo na drogach, szczególną uwagę zwracają na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami. W codziennej służbie skupiają się między innymi na kontrolowaniu prędkości pojazdów oraz ujawnianiu wykroczeń będących najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych.

W czwartek, 15 lutego policjanci ruchu drogowego prowadzili pomiar prędkości na ulicy Reymonta w Gidlach.

Przed godziną 10:00 zatrzymali kierowcę audi, który nie bacząc na to, że przejeżdża przez obszar zabudowany, jechał z prędkością 126 km/h. Kierowca, którym okazał się 60-letni obywatel Chorwacji, został ukarany przez policjantów mandatem w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktów karnych. Teraz przez kolejne trzy miesiące nie będzie mógł kierować samochodem – mówi młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Policja apeluje do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze.

Kierowanie pojazdem mechanicznym z taką prędkością stwarza zagrożenie dla samego kierującego, jak również innych użytkowników ruchu drogowego – dodaje policjant.


Czytaj też: Śmiertelne potrącenie na pasach 81-letniej kobiety w Radomsku

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD