Reklama
KOMBIT-kasy

Po długiej przerwie ruszyły egzaminy na kartę rowerową

Pandemia koronawirusa spowodowała, że nie można było zdawać egzaminów na kartę rowerową. Dzieci z niecierpliwością czekały na monet, kiedy będą mogły przystąpić do praktycznych zmagań, aby zdobyć wymarzone uprawnienia.

W poniedziałek na terenie Miasteczka Ruchu przy ul. Brzeźnickiej w Radomsku odbyło się praktyczne sprawdzenie wiadomości i umiejętności dla młodzieży szkolnej jednej z radomszczańskich szkół podstawowych, która ubiega się kartę rowerową. Po zdanych testach wiedzy mogła ona przystąpić do jazdy na oznakowanym torze. Pod okiem policjanta radomszczańskiej drogówki młodzież kolejno pokonywała wyznaczoną trasę.

Zanim jednak odbyły się przejazdy egzaminacyjne, młodzi adepci jazdy rowerowej przypomnieli sobie przepisy ruchu drogowego, w tym znaki i sygnały drogowe. Sprawdzone też zostały ich rowery pod kątem sprawności i wyposażenia.

Egzamin praktyczny miał za zadanie sprawdzić kilka istotnych elementów ważnych dla bezpieczeństwa w ruchu ulicznym. Spośród najważniejszych było upewnienie się o możliwości jazdy i umiejętność sygnalizowania zmian kierunku jazdy, gdyż od tego w dużej mierze zależy, czy kierujący pojazdami dostrzegą na drodze nasz zamiar wykonania manewru. Pod uwagę brane było również sprawne hamowanie i zatrzymanie pojazdu w wyznaczonym miejscu. Wszyscy dziś pomyślnie zaliczyli egzamin. Gratulujemy zdobytej wiedzy i umiejętności! Przypominamy jednak o rozsądnym korzystaniu z dróg, bo tylko to jest w stanie zapewnić nam bezpieczeństwo – mówi Włodzimierz Czapla z KPP w Radomsku.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również
Close
Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW