Pod Piotrkowem rozbił się samolot. Nie żyją dwie osoby

Reklama

Na polu w miejscowości Glina pod Piotrkowem rozbił się samolot Short SC7 Skyvan z dwiema osobami na pokładzie. Zginął 44-letni pilot i podróżująca z nim 29-letnia kobieta. Nikt inny nie ucierpiał w tym zdarzeniu.


W sobotę, 3 września o godzinie 14.18 na pole uprawne w pobliżu miejscowości Glina w gminie Wola Krzysztoporska z nieznanych na chwilę obecną przyczyn spadł samolot desantowy typu Short SC7 Skyvan.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że samolot realizował skoki spadochronowe. Wszyscy spadochroniarze wyskoczyli z samolotu. Do wypadku doszło, gdy maszyna podchodziła już do lądowania na lotnisku Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej. W tym wypadku zginęły dwie osoby: 44-letni pilot i 29-letnia kobieta podróżująca z nim w kabinie. Nikt inny nie ucierpiał w wyniku tego zdarzenia – relacjonuje Radosław Gwis z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim.

Na miejscu wypadku pracowały wszystkie służby ratunkowe. Policjanci wykonali oględziny pod nadzorem prokuratora i przedstawicieli Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, którzy będą wyjaśniać okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD