MEBIN

Podaruj Mamie leśne marzenia

Jubiler Ako

Masz w domu niepotrzebny słoik 3 litrowy? Na Twojej półce kurzy się zapomniane szkło? Podaruj mu „drugie życie” i podczas rodzinnych warsztatów zamień go w niebanalny prezent dla niezwykłej Mamy.

„Las w szkle” to ogólna nazwa dla kompozycji roślinnych umieszczonych w szklanym pojemniku. To piękna dekoracja, która nie wymaga specjalistycznej pielęgnacji – po upływie odpowiednio długiego czasu ekosystem w szkle staje się samowystarczalny. Las w szkle wymaga minimalnej opieki, co czyni go doskonałym prezentem dla osób pracujących w biurze, często podróżujących, zapominalskich lub bardzo zajętych.

Podczas rodzinnych warsztatów, pod okiem doświadczonego instruktora, dzieci wraz z opiekunami będą mogły samodzielnie wykonać taką ozdobę i przeznaczyć ją na wyjątkowy prezent z okazji Dnia Matki.

Dla dzieci samodzielne wykonanie „Lasu w szkle” to ogromna frajda, a poprzez zajmowanie się nim uczą się one odpowiedzialności oraz wrażliwości na piękno przyrody. Warto przynieść na warsztaty własne szklane pojemniki, by nadać im „drugie życie” w duchu zero waste – zaprasza do udziału w warsztatach wicestarosta Jakub Jędrzejczak.

Bezpłatne warsztaty odbędą się 24 maja na terenie Malutkie Resort o godz. 17.00 i 19.00 (w dwóch grupach). Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc i obostrzenia sanitarne chętne osoby proszone są o wcześniejsze zapisy. Organizatorzy czekają na zgłoszenia  pod nr telefonu (44) 685 89 78 w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Radomsku (7.30 – 15.30).

Do wykonania „Lasu w szkle” najlepszy będzie słoik o średnicy 15 cm i wysokości 20 cm lub średnica lub inny rodzaj szkła o pojemności około 3 litrów.Czytaj też: Sukcesy recytatorów z Radomska

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW